Gentleman in het Paard van Troje[/size]
Overtuigende rootsreggae met één voet in Duitsland en de ander in Jamaica.
Hij is een toegewijde aanhanger van het Rastafari-geloof. Hij heeft samengewerkt met o.a. Capleton, Morgan Heritage, Tony Rebel, Cocoa Tea en Barrington Levy. Toch komt de reggaezanger niet uit Jamaica maar gewoon uit, jawel, Keulen.
Tillman Otto, zoals Gentleman’s officiële naam luidt, begon zijn carrière met optredens in kleine zaaltjes in Duitsland. De toen nog undergroundperforme
r was zelfs nog nooit in Jamaica geweest. Tegenwoordig heeft hij, naast zijn huis in Duitsland, een eigen huis op het tropische eiland. Hij heeft daar zelfs de inheemse taal, het Patois, leren spreken.
De enorme groei die Gentleman doormaakte wierp zijn vruchten af. Met zijn laatste album Confidence kwam hij op nummer één binnen in de Duitse albumlijsten. Ook in Nederland begint Gentleman inmiddels aardig voet aan de grond te krijgen.
Op dit moment is hij samen met zijn Far East Band bezig met de More Confidence Tour. Op 16 april zullen zij de grote zaal van het Paard van Troje onveilig maken. Vorig jaar speelde Gentleman al in Tivoli en de Melkweg, en deze shows waren een groot succes. Als het publiek 16 april wederom zo enthousiast is, zal het zelfvertrouwen van Gentleman alleen maar groeien. Als dat maar goed gaat!
Zondag 16 april
GENTLEMAN AND THE FAR EAST BAND
Reggae, Dancehall / zaal open: 19:30, aanvang: 20:30 / grote zaal / € 18,50